دوشنبه 14 اسفند 1402 شمسی /3/4/2024 6:10:38 PM

رییس شورای بهبود محیط کسب و کار گفت: افزایش مالیات با ۳ شرط جلوگیری از فرارهای مالیاتی، گسترش جامعه هدف و شناخت پایه‌های مالیاتی جدید باید صورت گیرد.
۳ شرط افزایش مالیات/ تاثیر منفی رشد غیرمنطقی مالیات بر کسب‌وکارها

به گزارش اقتصادنامه به نقل از مهر، حمیدرضا فولادگر، رئیس شورای بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد: اگر افزایش مالیات با جلوگیری از فرارهای مالیاتی و افزایش جامع هدفی که باید مالیات بدهند و نداده‌اند، صورت گیرد اشکالی ندارد. اما اگر افزایش مالیات قرار است از مسیر فشار آوردن به حقوق بگیران و بنگاه‌های اقتصادی اعم از بخش خصوصی و اصناف و… باشد واقعاً تأثیر منفی بر کسب و کار دارد.

وی با بیان اینکه همه دولت‌ها با درآمدهای مالیاتی کشور را اداره می‌کنند، گفت: اگر جامعه هدف به صورت منطقی گسترش یابد و از فرار مالیاتی جلوگیری شود، افزایش مالیاتی اتفاقاً امری مبارکی محسوب می‌شود.

رییس شورای بهبود محیط کسب و کار تصریح کرد: اگر نفت نداشتیم باید کامل با درآمدهای مالیاتی کشور را اداره می‌کردیم اما حالا که نفت داریم باید درآمدهای نفتی را برای سرمایه گذاری ها کنار بگذاریم و مالیات هزینه‌های جاری را تأمین کنیم.

فولادگر تاکید کرد: بنابراین افزایش مالیات با ۳ شرط جلوگیری از فرارهای مالیاتی، گسترش جامعه هدف و شناخت پایه‌های مالیاتی جدید باید صورت گیرد چراکه در صورت ایجاد فشار روی مالیات دهندگان فعلی، وضعیت کسب و کارها نامساعد می‌شود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین