شنبه 30 تير 1403 شمسی /7/20/2024 5:30:34 PM
  • گروه مطلب:| خبر| مسکن| فارسی|
  • کد مطلب:75499
  • زمان انتشار:يکشنبه 28 آبان 1402-10:33
  • کاربر:

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به گردش مالی سنگین این مجموعه، گفت‌: این میزان گردش مالی در ساخت‌وساز مسکن نیازمند نظارت عالیه است.
گردش مالی سنگین بنیاد مسکن نیازمند نظارت عالیه است

به گزارش اقتصادنامه به نقل از تسنیم، غلامرضا صالحی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با مرکز اطلاعات مالی کشور با هدف مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، اظهار کرد: با توجه به تنوع اجرای پروژه های عمرانی و همچنین گستردگی مأموریت بنیاد مسکن در سطح شهرها و روستا دارد، تمامی فعالیت های این نهاد انقلابی در دو بخش اعتبارات استانی، ملّی و داخلی انجام می شود.

وی افزود: در حوزه طرح های روستایی دولت تمام وظایف عمرانی خود را به بنیاد مسکن محول کرده و به تبع اعتبارات عمرانی روستاها به بنیاد مسکن واگذار می شود. از سوی دیگر بر اساس قانون تمامی وظایف دولت در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شده است.

وی یادآور شد: در بخش مسکن شهری، بنیاد مسکن مأموریت‌هایی از جمله مسکن مهر، طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن را که از طرف دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد. جدای از آن به عنوان متولی ساخت مسکن، پروژه هایی را در سطح کشور در حال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم قابل ملاحظه ای از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: طبیعتاً چنین گردش سنگین مالی نیازمند یک نظارت عالیه از سوی دستگاه های مسئول است. به همین دلیل تفاهم نامه اخیر با هدف هم افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارایی بیشتر مالی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور امضا شده است.

صالحی گفت: بر اساس این تفاهم نامه آموزش های لازم برای شفافیت های مالی از سوی مرکز اطلاعات مالی کشور به کارکنان بنیاد مسکن داده خواهد شد.

هادی خانی رئیس مرکز اطلاعات مالی مبارزه با پولشویی نیز گفت: تمام مفاسدی که در نقاط مختلف دنیا و از جمله کشورما شکل می گیرد، محصول درآمدهای نامشروع و اصطلاحاً پول های کثیفی است که در روابط مالی مبهم ایجاد می شود. این پول ها در نهایت مسیر پولشویی را طی می کند و وارد چرخه اقتصادی کشور می شود.

وی مبارزه با پولشویی را یکی از مؤثرترین و کارآمدترین شیوه های مبارزه با فساد در مجامع مختلف عنوان کرد و افزود: باید مانع از این شویم که یک فرد مفسد پول های ناشی از عمل مجرمانه خودش را در روابط اقتصادی استفاده کند و به تبع آن نتواند از این پول های کثیف استفاده کند.

وی تاکید کرد: نوع نگاه مبارزه با پولشویی برخورد با فعل است. باید به سمت برویم تا مانع شویم اشخاص فاسد بتوانند از پول‌های کثیف استفاده کنند و به مرور زمان انگیزه فساد از بین برود. قطعاً مجموعه بنیاد مسکن و گردش مالی بالایی که در مجموعه پروژه ها وجود دارد می تواند در رصد جریانات مالی در تقویت جریان مبارزه با پولشویی مؤثر باشد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین