شنبه 30 تير 1403 شمسی /7/20/2024 3:32:39 PM
با کاهش دلار جهانی رقم خورد

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه با کاهش دلار از بالاترین حد ۶ ماه اخیر به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید.
طلای جهانی در اوج دو هفته‌ای

به گزارش اقتصادنامه به نقل از ایسنا، هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۱.۹ درصد کاهش به ۱۹۳۱ دلار و ۷۰ سنت رسید که  بالاترین حد خود از ۵ سپتامبر بود و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۹۳۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ارزش دلار آمریکا در برابر رقبای خود پیش از تصمیمات کلیدی سیاست بانک مرکزی ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن در هفته، ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای خریداران خارجی ارزانتر کرد.

در حالی که انتظار می‌ رود فدرال رزرو هنگام اعلام تصمیم سیاست خود در روز چهارشنبه، نرخ‌ها را بدون تغییر نگه دارد، مرکز توجه روی چشم‌انداز آنها برای نرخ‌های آتی خواهد بود.

مایکل لنگفورد، مدیر ارشد سرمایه گذاری گفت: سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو، احتمالاً نشان می‌دهد که ریسک‌های تورمی از بین نرفته‌اند اما آنها در حالت انتظار برای تورم هستند. اگر فدرال رزرو برای کنترل تورم نرخ‌ها را افزایش دهد، طلای بدون بهره می‌تواند جذابیت خود را کاهش دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۳.۱۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۹۲۹ دلار و ۴۹ سنت رسید و پالادیوم ۰.۸ درصد جهش کرد و به ۱۲۴۶ دلار و ۲۱ سنت رسید.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین