شنبه 30 تير 1403 شمسی /7/20/2024 3:49:33 PM

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های لوکس از شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس در کل کشور خبر داد.
عزم سازمان امور مالیاتی کشور در شناسایی خانه‌های لوکس

به گزارش اقتصادنامه به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمدهادی سبحانیان، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با انتشار توییتی از جدیت سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس خبر داد و اظهار داشت: مالیات‌ستانی از خانه‌ها و خودروهای لوکس هم تکلیف قانونی و هم در راستای عدالت اقتصادی است.

سبحانیان با اشاره به شناسایی ۴۳ هزار خانه لوکس در سال ۱۴۰۱ در کل کشور بیان داشت: این در حالی است که ۱۱۰ هزار خانه لوکس در سال ۱۴۰۲ فقط در شهر تهران و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان شناسایی شده است.

گفتنی است دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس که از سال ۱۴۰۰ کلید خورده است از قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت سیزدهم آغاز شد و در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ نیز مورد تأکید قرار گرفت.

بر این اساس زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و خانه‌های لوکس که ارزش آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال باشد نسبت به مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات به میزان دو در هزار می‌شوند.

همچنین انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آنها بیش از سه میلیارد تومان است نسبت به مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد می‌شود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین