چهارشنبه 5 مهر 1402 شمسی /9/27/2023 12:27:59 PM

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بهره‌برداری و راه‌اندازی از معدن سریدون به‌عنوان یکی از معادن بزرگ مس ایران ظرف چندماه آینده و در دولت سیزدهم شروع خواهد شد.‌
دولت برای رفع محدودیت‌های معدن سریدون به کمک شرکت مس بیاید

به‌گزارش اقتصادنامه به نقل از مس پرس، علی رستمی روز جمعه (۱۲ خرداد ماه) در نشست بررسی طرح‌های تولید و توسعه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با حضور معاون وزیر صمت، اظهار کرد: در حوره اکتشافات در شرکت مس در پنجاه سال گذشته ۷ درصد سرزمین اکتشاف شده و دارای رتبه پنجم جهان هستیم امیدواریم با توسعه فعالیت‌های اکتشافی به رتبه ۲ یا ۳ جهان برسیم.

رستمی بیان کرد: در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۳۰ هزار متر و ۲۰۰ هزار متر اکتشافات مس در ایران با چند هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری خطر پذیر انجام شده و قصد داریم امسال این اکتشافات را به ۳۰۰ هزار متر افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه گذرگاه اصلی حرکت در حوزه معدن؛ اکتشافات است، گفت: در این حوزه باید به طور ویژه دولت محترم کمک و حمایت کند و انتظار ما ایجاد مسیر سبز توسط دولت محترم برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی می باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از ۱۵ دستگاه حفاری اکتشافی و یک واحد آزمایشگاه مرجع معدنی در شمال غرب کشور با مشارکت دانشگاه تبریز برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی توسط شرکت ملی مس راه اندازی کردیم.

وی افزود: سال گذشته بعد از ۴۰ سال فعالیت به تولید ۳۰۰ هزار تن کاتد دست یافتیم و تلاش داریم این میزان تولید را به یک میلیون تن مس کاتد در پنج سال آینده برسانیم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین